گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس | ,به نقل قول مهندسین ساختمانی: ،این مقاله در مورد مصالح مدرن و نوین عمرانی و ساختمانی می باشد .

 

گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس به نقل از (robloxs.ir - رابلاکس)

گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس به نقل از (robloxs.ir - رابلاکس).


گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس ، ۱۴۰۳،ارسال تهران-کرج ۱روزه ،خرید

ویدئو آموزشی درباره: گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس

فروش از طریق نمایندگی ها و خرید مستقیم از کارخانه، فروش ویژه با تخفیف در سفارش های بالا .


سفارش ( گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس )خود را از طریق واتساپ یا تماس تلفنی به کارشناسان فروش ما اعلام کنید.

طبق بررسی تلفنی کارشناسان بازاریابی آنلاین ما ،با گرفتن استعلام قیمت از فروشگاه های اینترنتی شرکت های هم صنف و مقایسه با لیست کارخانه نتایج شگرفی حاصل شد. شاید همین باعث انگیزه ما شد تا این مطلب را در مقاله بگنجانیم. طبق بررسی کارشناسی و مقایسه ی با فهرست بها سال های ۱۴۰۰،۱۴۰۱،۱۴۰۲،۱۴۰۳ به این نتیجه رسیدیم به نسبت کیفیت ارايه شده قیمتگذاری مناسبی داشته باشیم. طبق نقد حاصله مشخص شد قیمت های ; گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس مناسب تر از دیجی کالا، ترب، دیوار، شیپور، باسلام، ایمالز ، نیاز روز و خیلی فروشگاه های آنلاین ارائه کالای عمرانی ساختمانی ، صنعتی اینترنتی دیگر می باشد.

برآورد و محاسبه هزینه | ; گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس

این محصول در بازه‌های قیمتی مختلفی هستند و تنوع زیادی دارند. تفاوت قیمت به دلایل زیادی ایجاد می‌شود. قطعات و مواد به کاررفته در محصول، برند سازنده، امکانات و ویژگی‌های کالا و نوع آن از عوامل تاثیرگذار در قیمت هستند.

فصل اجاره مسکن آغاز شده و با شروع این فصل قیمت ها با افزایش عجیبی، کار را برای مستاجران سخت کرده است. هرچند دولت از زمان شیوع کرونا طبق مصوباتی سعی

در کنترل قیمت ها و تعیین سقف برای افزایش اجاره داشته اما بازار مسکن بی تفاوت به این مصوبات نرخ گذاری‌ها مسیر خود را طی می‌کند.

قصه پرغصه افزایش اجاره مسکن در تمام نقاط شهر تهران

از اجاره‌ی خانه‌ای با 20 میلیارد تومان در زعفرانیه تا اجاره خانه‌ای 50 میلیون تومانی در نازی آباد هر کدام به شکلی از افزایش قیمت‌ مسکن در همان مناطق حکایت دارد. طبق گفته‌های بسیاری از مستاجران در شهر تهران، آنها با توجه به فشار اقتصادی از افزایش قیمت‌ها، نگران مهاجرت به مناطق پایین‌تر و حاشیه شهر هستند.

شمال تهران: هر مالکی صاحب این خانه‌ها نمی‌شود

نمای ظاهری بیشتر این خانه‌ها، خاص همین مناطق است. کوچه پس کوچه‌هایی با شیب‌های تند و ملایم که اغلب با درختان سرسبز پوشیده شده است. در هر خیابانی که قدم می‌زنیم تفاوت بافت ساختمانی فاحش آن با مناطق پایین‌تر شهر به چشم می‌خورد. اینجا در محله زعفرانیه حتی خانه‌هایی برای فروش خالی هستند که به قول بنگاه‌داران، قیمت‌های بالای آن باعث شده که چند ماهی خالی بماند و مشتری برای فروش ندارد. در کوچه‌های منتهی به پارک ساسان، برج‌های سر به فلک کشیده خودنمایی می‌کند که نمای پنچره‌هایش تمام شهر را زیر نظر دارد. وقتی از جمع جوان‌های داخل این بوستان در مورد ساختمان‌های خاص منطقه می‌پرسیم، باخنده از خانه‌های می‌گویند که حتی بعد از سال‌ها زندگی در این منطقه هنوز برایشان تازه و عجیب است. همچون عمارت‌های کوچه‌ای در خیابان شیرکوه که در بین محلی‌ها به نبست عیان نشین شهرت دارد. خانه‌هایی دو هزار متری و ویلایی با دیوارهای بلند و سرسبز که هر کسی هم آنجا تردد نمی‌کند.

وارد یکی از بنگاه‌های این خیابان می‌شویم، سالنی بزرگ که زنان و مردان جوان هر کدام پشت باجه منتظر حضور یک مراجعه کننده هستند. زن جوان از قیمت خانه‌های اجاره‌ای منطقه می‌گوید، از 50 میلیون اجاره ماهیانه تا پرداخت دو میلیارد پیش سالیانه. «مثلا در محدوده ولنجک خانه‌ای 340 متری با سه میلیارد پیش و ماهی دویست و سی میلیون داریم که البته فول امکانات است. از سالن ورزش و سونا و جکوزی تا سالن اجتماعات و لابی من 24 ساعته که در واقع ساکنین خدمات شبانه روزی دریافت می‌کنند. من خودم ساکن این محله نیستم ولی می‌‌بینم که حتی فقط افراد خاص در این مناطق خانه اجاره می‌کنند و چه برسد به آن که خانه بخرند...چون خانه در این مناطق قیمت قابل توجه دارد، من با پورسانتی که در این یک سال به دست آوردم زندگی‌ام تکان جدی خورده و به زودی صاحب یکی از همین خانه‌ها خواهم شد. راستش همه اینها به دلیل قیمت بالای ملک در این منطقه است...»

بعد از مکالمه با افراد داخل این بنگاه که هر کدام از ارقام میلیاردی در مورد اجاره و رهن خانه در این منطقه حرف می‌زدند، وارد سایت‌های اجاره مسکن می‌شویم. خانه‌ی 360 متری در طبقه ششم یک برج باغ 14 طبقه که در هر طبقه یک استخر اختصاصی در تراس قرار دارد. این واحد در زعفرانیه دارای امکاناتی از جمله چند سالن برای ورزش‌های اسکواش، بیلیارد و بدنسازی است و همچنین دارای سالن انواع ماساژ و سوییت مهمان که با مبلغ بیست میلیارد به رهن کامل می‌رسد. قیمت‌ خانه در مناطق بالای تهران تقریبا مشابه است، مثلا؛ خانه دیگر در قیطریه صد متر و دو خواب، مشرف به پارک مشجر، 700 میلیون رهن و 35 میلیون ماهانه، به اجاره میرسد.

با چرخی در سایت‌ها قیمت خانه‌ی اجاره‌ای مناطقی همچون نیاوران هم تقریبا میلیاردی محاسبه می‌شود، به طور مثال خانه‌ی 240 متری دارای جکوزی و برخی امکانات دیگر، پنچ میلیارد و 800 میلیون رهن داده می‌شود.

مناطق متوسط شهر: بیشتر ما ساکن همین جاییم

در خیابان‌های حوالی میدان انقلاب، در بین ساختمان‌های تجاری و کتابفروشی‌ها، خانه‌های کلنگی به چشم می‌خورد که آجرها و گل‌های رونده بر روی دیوارهایش از قدمت آن ملک حکایت دارد. البته به دلیل نزدیکی این منطقه با چند دانشگاه مهم، سوییت‌های تک نفره بسیاری رهن و اجاره داده می‌شود. یکی از مستاجرهای این حوالی، که ساکن کوچه‌ای بین چهار راه توحید و میدان انقلاب است، اشاره می‌کند:«من این خانه را 450 میلیون رهن کامل کردم، خانه‌ی کوچکی که فقط به درد یک دانشجو می‌خورد چون حتی اتاق هم ندارم. بنظرم سوییت‌های این منطقه به دلیل درخواست بالا، نسبتا گران‌تر از خانه‌های همینجا است. البته این مبلغ که من دادم سال آینده قطعا بیشتر خواهد شد، در حالی که حداقل من تا دو سال دیگر باید در همین منطقه بمانم. امیدوارم گرانی باعث نشود تا به منطقه پایین‌تر کوچ کنم.»

در بین کوچه، پس کوچه‌های این محل قدم می‌زنیم و وارد یکی از بنگاه‌های خیابان جمالزاده می‌شویم، مرد میانسال به قیمت اجار خانه در این منطقه اشاره می‌کند:«قیمت‌های این منطقه متفاوت است چون انواع خانه‌ها هم با هم فرق دارد. مثلا خانه با 400 میلیون رهن کامل در فایل‌ها دارم تا خانه‌ی یک میلیارد و نیم و ماهی 20 میلیون. خلاصه دست من باز است که در این مناطق خانه با هر قیمتی به شما پیشنهاد بدهم.» بعد از پایان مکالمه با این بنگاه دار و بررسی قیمت اجاره در سایت‌ها، مشخص می‌شود، قیمت خانه‌های اجاره‌ای این منطقه هم تقریبا به همین شکل است. خانه‌ای 120 متری و نو ساز در منطقه جمالزاده با 500 میلیون ودیعه و 27 میلیون ماهانه اجاره داده می‌شود. در همین منطقه خانه‌ای 65 متری داری دو خواب، 150 میلیون رهن و 18 میلیون اجاره، آگهی شده است. جای دیگر، در حوالی فلکه اول صادقه هم خانه‌ای 84 متری را می‌توان با 300 میلیون ودیعه و 24 میلیون ماهایه اجاره کرد. به نظر تقریبا خانه‌های مرکز شهر قیمت‌های نزدیک به هم دارد. خانه‌ای دیگر در منطقه بهجت آباد دارای دو خواب و نوساز و 105 متربا یک میلیارد و 600 میلیون رهن داده می‌شود.در مناطق شرقی تهران، سمت مجیدیه، خیابان گلبرگ هم، 500 میلیون ودیعه و 15 میلیون اجاره ماهیانه، برای خانه‌ای 86 متری و ساخت سال 1370 در طبقه اول ساختمانی چهار طبقه است.

پایین شهر: حتی اینجا هم خانه ارزان نیست

اینجا دولت آباد شهرری است، جای با قدمت در جنوب شهر تهران که کم‌تر شباهتی به مناطق بالای شهر دارد. حتی شمایل خانه‌ها در بیشتر خیابان‌ها با مناطق مرکز شهر هم تفاوت دارد. وارد خیابان شهادت، در نزدیکی فلکه اول دولت آباد می‌شویم، خانه‌های قدیمی با کوچه‌های تنگ که ساخت و سازهای چند سال اخیر در حال تغییر این بافت است.

مرد جوان که مستاجر خانه‌ای نوساز در اطراف فلکه اول است به قیمت خانه‌ی اجاره‌ای خود اجاره می‌کند:« اینجا که ما هستیم خانه با رهن کامل 650 میلیون است. البته خانه ما ساخت 1398 است و خانه‌های جدیدتر گران‌تر و خانه‌های قدیمی‌تر هم ارزان‌تر است. من به خانمم بارها گفتم با این قیمت می‌توانیم دو محله بالاتر ولی کمی جمع و جورتر خانه بگیریم ولی بخاطر نزدیکی با مادرش قبول نمی‌کند...» در همین خیابان‌ها می‌چرخیم و وارد یکی از بنگاه‌های اطراف حرم شاه عبدالعظیم می‌شویم، مرد میانسال در این فضای 12 متری بنگاه پشت میز نشسته و پاسخ چند سوال را خیلی کوتاه می‌دهد:«قیمت خانه خیلی بالا رفته، خیلی از خانواده‌ها را می‌شناسم که بخاطر گرانی از این محل رفتند.

الان خانه‌ای صد متری و دو خواب در اطراف میدان شهرری داریم که یک میلیارد و 200 رهنش است. خانه‌های ارزان‌تر هم داریم ولی به طور کلی رهن و اجاره خیلی بالا رفته، کسی هم که اصلا توان خرید ندارد. مگر کسی که بخواهد ملکی را جا به جا کند....» در بین سایت‌های مختلف، امکانات خانه‌های بالای تهران که استخر، جکوزی، سالن بیلیارد و ماساژ است به خانه‌هایی با قید امکاناتی همچون آیفون تصویری درهای آکاردئونی پایین شهر تغییر می‌کند. یکی از همین خانه‌ها با 70 متر و ساخت 1398 در نزدیکی اتوبان فدائیان اسلام با 800 میلیون رهن کامل می‌شود. خانه‌ای دیگر در منطقه شوش تهران با 300 میلیون پیش و ماهی 7 میلیون آگهی شده است. این خانه‌ی 70 متری و دو خواب، طبقه دوم، ساختمانی پنچ طبقه است. خانه‌ای دیگر هم در منطقه خاوران با 300 میلیون رهن و 5 میلیون اجاره در طبقه سوم ساختمانی پنج طبقه برای اجاره آگهی شده است. این قیمت‌ها بخشی از آگهی‌های ثبت شده در سایت‌های مختلف است که نشان می‌دهد حتی در پایین شهر هم با توجه به شرایط اقتصادی مردم، افزایش قیمت مسکن، بسیار مشهود است./ اکونگار

نظرات (0)
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد
دیدگاه خود را بیان کنید
Posting as Guest
×
Suggested Locations

 

سوالات متداول

در این بخش سوالاتی که به صورت روزانه پرسیده می شود پاسخ داده شده.


در مورد گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس با کد تخفبف (hash-669c050ba675f) چه می دانید؟

فروشگاه محصولات ساختمانی مجموعه ای از نخبگان علمی و صنعتی هست که با هدف معرفی محصولات برتر صنایع, با هدف «رونق تولید» (به طور رایگان) می باشد.


فروش ویژه و استثنایی محصولات تا پایان سال ۱۴۰۳ معادل ۲۰۲۴ میلادی

وارد وب سایت شوید و از آخرین پیشنهاد ویژه قیمت محصولات با خبر شوید.


ارسال سریع و آسان سفارشات به سراسر ایران

فروشگاه محصولات ساختمانی برترین معرف محصولات مرغوب و با تضمین کیفیت و گارانتی و حمل بار تا مقصد .


⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️
منابع
  1. " گزارش میدانی اجاره‌بها در مناطق مختلف تهران - robloxs.ir - رابلاکس " .